Red Development

Szukasz mieszkania z niższym wkładem własnym i MdM? Dobrze trafiłeś!

Szukasz mieszkania z niższym wkładem własnym i MdM? Dobrze trafiłeś!
17 listopada 2016

Ostatnie tygodnie roku to idealny moment na zakup mieszkania - jeszcze do końca grudnia obowiązuje niższy wkład własny. Wciąż dostępne są także lokale w programie Mieszkanie dla Młodych. Gdzie szukać nieruchomości spełniających oba warunki? Oczywiście na osiedlu Alpha Park!

 

Największą zmianą nadchodzących tygodni będzie wzrost wkładu własnego. Obecnie banki wymagają przynajmniej 15%, jednak od stycznia poprzeczka pójdzie do góry do 20%. Nowe przepisy wpłyną na to, jak dużo osób będzie stać na zakup nieruchomości. O ile teraz przy zakupie mieszkania za 350 tys. zł wystarczyło 52,5 tys. zł, o tyle od stycznia będzie trzeba zgromadzić 70 tys. zł, czyli o 17,5 tys. więcej.

 

- Koniec roku to ostatnia szansa, by skorzystać ze „starych” zasad  – mówi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży osiedla Alpha Park. – Dodatkowo można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za sprawą rządowego dofinansowania Mieszkanie dla Młodych. Duży wybór lokali spełniających oba warunki, można znaleźć na osiedlu Alpha Park. Ceny rozpoczynają się już od 5990 zł/mkw. – dodaje.

 

Osoby bezdzietne mogą liczyć na 10%, wychowujący jedno dziecko na 15%. Przy dwójce dzieci pomoc zwiększa się aż do 20%, a trojgu i większej liczbie do 30%. Dofinansowanie na osiedlu Alpha Park bazuje na puli na 2018 rok, która wynosi 761 mln złotych. W latach poprzedzających ten rok (2016 i 2017) można zarezerwować tylko połowę tej kwoty. Zainteresowanie jest duże, dlatego z decyzją warto się pospieszyć.

 

Mieszkania objęte rządowym dofinansowaniem znajdują się w drugim i trzecim etapie Alpha Park. Każde ma dostęp do balkonu, tarasu lub ogródka. Na osiedlu znajdują się również rozwiązania ekologiczne. Klienci mogą wybrać standard deweloperski lub opcję z wykończeniem. Oba rozwiązania łączy wysokiej jakości Standard RED Plus.

 

Szukasz mieszkania w atrakcyjnej cenie? Skontaktuj się z nami. Wybierzemy lokal idealny dla Ciebie!

 

tel.: 22 100 58 50 e-mail: alpha@red-development.pl

Szukasz mieszkania z niższym wkładem własnym i MdM? Dobrze trafiłeś!