Red Development

Koniec MdM? Nie w Alpha Park!

Koniec MdM? Nie w Alpha Park!
14 lutego 2017

Tegoroczne środki przewidziane na Mieszkanie dla Młodych zostały wykorzystane już po miesiącu. To jednak nie koniec dofinansowań. Na naszym osiedlu Alpha Park wciąż można kupić mieszkanie korzystając z puli na 2018 rok.

 

Rządowy program Mieszkanie dla Młodych (MdM) zaplanowano na lata 2014-2018. W każdym roku obowiązuje odrębny budżet. Zainteresowanie programem rośnie z każdym rokiem jego funkcjonowania. W 2014 roku klienci skorzystali z 35% środków, a w 2015 roku z nieco ponad 70%. Od 2016 roku rządowe pieniądze są wykorzystywane w całości. W tym roku taka sytuacja miała miejsce już po miesiącu. To jednak nie koniec dofinansowań. Na naszym osiedlu Alpha Park wciąż można skorzystać z pieniędzy przewidzianych na 2018 roku. Umożliwiają to założenia programu, według którego wypłacenie środków może nastąpić na końcu transakcji, czyli w momencie oddania budynku do użytkowania.

 

Z decyzją o zakupie nieruchomości warto się pospieszyć. Mieszkania w Warszawie spełniające wymogi rządowego programu MdM to rzadkość. Według najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego i Banku Gospodarstwa Krajowego (III kw. 2016 r.). wymaganą powierzchnię poniżej 75 mkw. miało 90,1% warszawskich mieszkań z rynku pierwotnego. Sytuacja wygląda inaczej, jeżeli wymaganie metrażowe połączyć z limitem cenowym (6433 zł/mkw.) – wówczas liczba takich lokali zmniejsza się do 18,3%. Gdzie w Warszawie szukać mieszkań kwalifikujących się do MdM?

 

Z racji wysokich cen za metr kwadratowy, mieszkania znajdujące się w centrum Warszawy nie spełniają wymogów programu. Natomiast znaczna ich część zlokalizowana jest w dzielnicach sąsiadujących. Ciekawym kompromisem pomiędzy ceną, a lokalizacją jest nasza inwestycja znajdująca się w Ursusie Skoroszach – mówi Teresa Witkowska, dyrektor sprzedaży RED Real Estate Development. Na naszym osiedlu Alpha Park klienci mają do dyspozycji duży wybór różnorodnych i funkcjonalnych metraży. Dzięki temu każdy może kupić mieszkanie, które będzie idealnie dostosowane do jego potrzeb – dodaje.

 

Klienci RED Development doceniają preferencyjne warunki płatności. Proponowany przez nas system płatności 20/80 jest bardzo dogodny i ekonomiczny, gdyż angażuje środki klientów w minimalnym stopniu. Zakłada on, że 20% wartości nieruchomości wpłaca się w ciągu 6 tygodni po podpisaniu umowy deweloperskiej, a pozostałe 80% dopiero przed odbiorem kluczy – podsumowuje Teresa Witkowska. Wartość wymaganej kwoty, którą należy wpłacić przy podpisaniu umowy deweloperskiej, wzrasta wraz z zaawansowaniem prac budowlanych i zbliżającym się terminem przekazania kluczy.

Dodatkowo deweloper współpracuje z doradcami, którzy za każdym razem przedstawiają indywidualne rozwiązania dostosowane do potrzeb i możliwości finansowych klienta. Co ważne usługa ta dostępna jest dla wszystkich klientów bezpłatnie.

 

O programie

To rządowy program wsparcia młodych w kupnie pierwszego lokalu mieszkalnego (wyjątkiem są osoby wychowujące przynajmniej troje dzieci, spełniające wymienione w ustawie warunki). Jednorazowe dofinansowanie jest nierozerwalnie powiązane z kredytem mieszkaniowym. Zostaje przyznane po złożeniu wniosku kredytowego, ale uruchomione dopiero w momencie wypłaty ostatniej transzy kredytu. Klient dostanie dofinansowanie tylko w banku, który podpisał umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (lista znajduje się na stronie www.bgk.pl). Po uruchomieniu kredytu mieszkaniowego, kwota dopłaty z rządowego programu MdM zostaje wypłacona do banku kredytującego, a następnie na rachunek dewelopera.

Wysokość dopłaty dla singli i bezdzietnych małżeństw wynosi 10% wartości mieszkania przy określonych w programie limitach za 1 mkw. Mając jedno dziecko pomoc państwa wzrasta do 15%, przy dwójce do 20%, a trójce lub większej liczbie do 30%.

Powierzchnia nowego mieszkania nie może przekraczać 75 mkw. (przy trójce dzieci wzrasta o 10 mkw.). Ograniczenie dotyczy również ceny za metr kwadratowy. Obowiązujący próg dla Warszawy w I kwartale 2017 roku to 6433,43 zł/mkw. Pozostanie on aktualny do końca marca 2017 roku.

Program Mieszkanie dla Młodych będzie funkcjonował do końca 2018 roku.

 

Szukasz mieszkania w atrakcyjnej cenie? Skontaktuj się z naszym ekspertem! 
tel.: 515 106 822 e-mail: alpha@red-development.pl

 

 

Koniec MdM? Nie w Alpha Park!