Red Development

Alpha Park w ekologicznej awangardzie

Alpha Park w ekologicznej awangardzie
13 kwietnia 2015

Alpha Park w warszawskim Ursusie wyznacza ekologiczny trend w branży deweloperskiej. Na osiedlu zastosowano awangardowe rozwiązania, które wpłyną dobrze nie tylko na środowisko, ale i na kieszenie jego mieszkańców.

 

Ekologiczna technologia Alpha Park ułatwi życie swoim mieszkańcom i zmniejszy ich rachunki, m.in. za prąd. To możliwe dzięki zastosowaniu paneli słonecznych, które przerobią energię słońca na elektryczną, a ta zasili lampy uliczne na osiedlu – także  oszczędne, bo ledowe. Dzięki temu rachunki za prąd w częściach wspólnych zmniejszą się nawet o połowę. Na osiedlu będzie także zbierana deszczówka, która posłuży do podlewania trawników, krzewów i drzew.

 

Jak dotąd, deweloperzy inwestujący w budynki wielorodzinne rzadko wybierają ekologiczne rozwiązania. Czy nie dostrzegają potencjału takiej inwestycji? Czy nie wsłuchują się w potrzeby swoich mieszkańców? A może boją się kosztów? Nie powinni –Alpha Park udowadnia, że na osiedlu ekologicznym cena mieszkań może być taka sama, jak na osiedlu nie stosującym takich rozwiązań.

 

To osiedle dowodzi czegoś jeszcze – że mieszkańcom zależy na środowisku naturalnym i chętnie wybiorą przyjazne mu mieszkanie. W końcu ekologia to zdrowy tryb życia i synonim zaangażowania w przyszłość Ziemi. Zależy nam na środowisku naturalnym, bo zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy jego częścią.

Alpha Park w ekologicznej awangardzie