Red Development

Alpha Park dba o ekologię w Ursusie

Alpha Park dba o ekologię w Ursusie
06 listopada 2015

Coraz chętniej troszczymy się o ekologię. Najczęściej poprzez oszczędzanie energii. Na osiedlu Alpha Park dbanie o środowisko będzie łatwiejsze niż gdziekolwiek indziej. Wszystko dzięki instalacji fotowoltaicznej. Jak to działa?

 

Czym jest fotowoltaika?

Instalacja fotowoltaiczna to system, który pozwala generować prąd elektryczny z energii słonecznej. Jej głównym elementem są panele fotowoltaiczne, utworzone z zespołu baterii słonecznych. Najczęściej instaluje się je na południowej części dachów budynków, która jest najbardziej nasłoneczniona. Instalacja pracuje o każdej porze roku, generując energię nawet w pochmurne dni (choć produkcja jest wtedy odpowiednio mniejsza, niż przy pełnym słońcu). To możliwe dzięki tak zwanemu promieniowaniu rozproszonemu, które jest obecne przez cały dzień, nawet gdy słońce nie jest bezpośrednio widoczne.

 

To się opłaca

Instalacja fotowoltaiczna opiera się na liczniku dwukierunkowym, który zlicza energię elektryczną wyprodukowaną przez panele słoneczne oraz energię pobraną z sieci. W praktyce, kiedy korzystamy z „tradycyjnego” prądu, płacimy standardową stawkę ustaloną przez dostawcę. Kiedy jednak używamy energii słonecznej, licznik „kręci się” w drugą stronę – dwa i pół razy szybciej, niż przy tradycyjnym naliczaniu. W efekcie na każdej kilowatogodzinie oszczędzamy 2,5 razy. Mieszkańcy nadal będą mieli swój indywidualny pomiar, ale części wspólne, będą czerpały zarówno z prądy tradycyjnego jak i pochodzącego z instalacji. Dzięki temu rachunki za korzystanie z klatki schodowej, garaży, czy lamp przychodnikowych będą mniejsze. Na mniejsze rachunki wpłynie również oświetlenie LED.

 

Troska o przyszłość

Na osiedlu Alpha Park stawiamy na nowoczesne i ekologiczne technologie, które ułatwią życie i zmniejszą rachunki. Udowadniamy, że zastosowanie przyjaznych środowisku technologii nie musi wpływać na ceny mieszkań. Wiele z nich mieści się w limicie ceny Mieszkania dla Młodych, co pozwala zaoszczędzić na wymaganym wkładzie własnym. Więcej informacji o naszej ofercie można znaleźć na stronie www.redalpha.pl

Alpha Park dba o ekologię w Ursusie